Доброго часу доби!
Свято на порозі
Наш новий проект
Реклама
На правах реклами
Допомога юриста

Статтi

Головна » Статті » Статтi » Виховна робота

Що таке перехрестя.
 
Що таке перехрестя. Інформація для молодших школярів

Перехрестя

Ти, звичайно, чудово знаєш, що таке перехрестя, і не раз їх бачив. В дорожньому русі перехрестя відіграють велику роль.

Було б дуже добре, якби дороги не припинялися, а проходили б одна над іншою. Тоді машини не заважали б один одному, не втрачали час, поступаючись дорогу; не відбувалися аварії та зіткнення.

Але будувати такі перетину доріг - а вони називаються транспортними розв'язками - дорого і складно. Тому їх небагато, а ось перехрестя зустрічаються дуже часто. Які ж бувають перехрестя і як треба себе на них вести?

Найчастіше зустрічаються чотиристоронні перехрестя і Т-подібні перехрестя.

Крім них існують перехрестя У-образні і багатосторонні.

Особливо складним варіантом перехрестя є площа.

Складність руху на перехрестях полягає в тому, що тут не лише перетинаються шляхи транспорту і пішоходів, але і відбувається поворот транспортних засобів направо і наліво. Крім того, на перехресті транспортні засоби розгортаються для руху у зворотний бік.

Для того, щоб забезпечити безпечний рух на перехрестях, на них встановлюють світлофори і дорожні знаки, наносять на проїжджу частину горизонтальну дорожню розмітку.

Перехрестя - місце перехрещення, прилягання або розгалуження доріг на одному рівні.

Нерегульовані перехрестя

Нерідко зустрічаються перехрестя, на яких немає ні світлофорів, ні регулювальника, що визначають порядок руху транспорту і пішоходів. Такі перехрестя називають нерегульованими. Переходять такі перехрестя по надземним або підземного нерегульованому пішохідному переходу. Такий перехід або позначають вже відомим тобі дорожнім знаком «Пішохідний перехід», або використовують горизонтальну дорожню розмітку («зебру»). Бувають випадки, коли пішохідний перехід на перехресті ніяк не позначений. Тоді дорогу в цьому місці треба переходити по уявній лінії продовження тротуарів.

І звичайно, треба пам'ятати, що правила переходу дороги на нерегульованому перехресті завжди однакові - позначений він чи ні.

Іноді на перехресті встановлюються огорожі (уздовж краю тротуару). Перелазити через них, щоб перейти дорогу, ні в якому разі не можна! Переходу через дорогу в цих місцях немає. Не можна переходити дорогу і там, де знаходиться знак «Рух пішоходів заборонено».

Як же правильно переходити дорогу на нерегульованому перехресті? Які при цьому діють правила? Чим вони відрізняються від вже відомих тобі?

Коли ти підходиш до такого перехрестя, то, перш за все, повинен розібратися: як рухаються по ньому машини, в яких напрямках вони їдуть. Звідки тобі можуть загрожувати небезпекою?

Уяви собі, що ти переходиш дорогу таким чином, що перехрестя знаходиться праворуч від тебе. Що необхідно знати? У першій частині шляху переходу машини можуть опинитися на твоєму шляху тільки зліва. А от коли ти пройдеш половину переходу, машини можуть з'явитися праворуч, причому з трьох напрямків. І безпосередньо праворуч, і при правому повороті, і при лівому повороті. Водій, який здійснює поворот, зобов'язаний попередити пішоходів і інших водіїв з допомогою світлових покажчиків поворотів. При включенні вони починають блимати, показуючи, куди буде повертати машина.

А от якщо ти йдеш через дорогу так, що перехрестя знаходиться зліва від тебе, ситуація буде іншою. У першій частині шляху машина може з'явитися з трьох напрямків - і безпосередньо ліворуч, і при правому повороті, і при лівому повороті. А ось у другій частині шляху треба побоюватися тільки тих машин, які їдуть праворуч.

Таким чином, якщо при переході дороги перехрестя знаходиться праворуч від тебе - то перша частина шляху простіше, а друга складніше. А якщо при переході дороги перехрестя знаходиться зліва від тебе - то перша частина шляху складніше, а друга простіше.

Але в будь-якому випадку необхідно бути дуже уважним. Якщо ти бачиш, що на перехресті машина готується здійснити поворот - зупинись! Навіть якщо за Правилами дорожнього руху при повороті водій зобов'язаний пропустити пішоходів - не поспішай! Спочатку переконайся, що водій поступається тобі дорогу. Якщо такої впевненості немає - зупинись і пропусти машину. І, звичайно, не варто переходити перехрестя навскоси. Це дуже небезпечно! Адже пішохід в цьому випадку повертається спиною до транспортних засобів.

Переходь нерегульований перехрестя тільки переконавшись у тому, що ти знаходишся на безпечній відстані від усіх транспортних засобів, у тому числі і від тих, які здійснюють поворот.

Джерело: http://ped-kopilka.com.ua/vneklasnaja-rabota/pravila-bezopasnogo-povedenija-na-doroge/chto-takoe-perekrestok-informacija-dlja-mladshih-shkolnikov.htmlДжерело: http://ped-kopilka.com.ua


Категорія: Виховна робота | Додав: chirva_olesya (21.11.2015) W
Переглядів: 250 | Теги: Таке, ЩО, перехрестя | Рейтинг: 5.0/1

  • [Коментарi iз соцiальних мереж]
  • [Коментарi за допомогою Порталу]
На пульсі новин!
При використанні авторської картинки цього сайту - активне посилання та розміщення банера -
ОБОВ'ЯЗКОВО!

Початкове навчання
Ми на facebook
Рецепт для мамочек
Реклама
Опитування
Як ви ставитеся до ідеї проведення професійного конкурсу для вчителів з ​​грошовими винагородами?
Всього відповідей: 806

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Замовити сертифiкат Замовити диплом Правила публікації Частi питання Про Портал Команда Порталу     Всi права захищенi!
    www.nachalka.com.ua © 2008-2012


Хостинг від uCoz

▲ ВГОРУ ▲