Доброго часу доби!
Свято на порозі
Наш новий проект
Реклама
На правах реклами
Допомога юриста

Статтi

Головна » Статті » Статтi » Виховна робота

Дорога і її складові частини
Дорога і її складові частини

Колись у давнину звичних для нас доріг не було. Від одного поселення до іншого люди пересувалися по лісових і польових стежках. Але поступово доріг ставало все більше і вони брали все більш доглянутий вигляд. Римляни в Європі, інки в Америці мостили дороги каменем, щебенем, укладали тверде покриття.

Почали упорядковувати та дороги в містах. У російських містах для їх будівництва використовували дерево, в європейських - кругляки і щебінь.

Поступово дороги стали такими, якими ми звикли їх бачити.

Отже, дорога - це штучна споруда, спеціально пристосований для руху транспортних засобів і пішоходів. Дороги, що проходять в містах, можуть називатися по-різному: вулиця, проспект, провулок, лінія. Всі вони складаються з трьох складових частин - проїжджої частини, тротуару, поребрика (бордюру). Якщо проїжджу частину поділяють зелені насадження, дорога називається бульваром.

Проїзна частина - це частина дороги, призначений для руху транспорту. І називається вона так тому, що по ній їздять автомобілі, автобуси, тролейбуси, трамваї і інші транспортні засоби.

Проїзна частина призначена тільки для транспортних засобів. Пішоходи не мають права ходити по ній.

Зате для пішоходів призначається тротуар. Слово це - французьке, і в перекладі воно означає «дорога для пішоходів». У містах тротуари, як правило, покриті асфальтом.

Тротуари трохи підняті над проїжджою частиною дороги. Робиться це для того, щоб будь-пішохід міг чітко визначити межу між проїзною частиною і тротуаром. Позначають цю межу спеціальними камінням, що утворюють поребрик. На тих вулицях, де особливо багато пішоходів і машин тротуари від проїжджої частини відділяються не поребриком, а металевими огорожами.

Пішоходи повинні ходити по вулиці тільки по тротуарах.

Які бувають дороги

Чи знаєш ти, що дороги бувають дуже різними, в залежності від того, як організовано за ним рух машин?

Якщо машини їдуть по вулиці тільки в одному напрямку, то такий рух називається одностороннім. Не можна сказати, що таких вулиць дуже багато, але вони є. І ти повинен знати, як вести себе на вулиці з одностороннім рухом.

На більшості вулиць машини їдуть як в одну, так і в іншу сторону. Такий рух транспортних засобів називаєтьсядвостороннім. Щоб машини не стикалися і не заважали один одному, такі вулиці ділять суцільною білою лінією (однією або двома). Ця лінія розділяє проїжджу частину дороги і потрібна, щоб одні машини їхали в одному напрямку, а інші - в протилежному.

Ще одна особливість доріг полягає в тому, в якому напрямку рухається по ним транспорт. У нашій країні рух транспорту по дорогах - правосторонній. Це означає, що всі машини в Росії рухаються вперед по правій стороні проїжджої частини.

Правосторонній рух прийнято і в таких країнах, як США, Франція, Китай і Німеччина.

У деяких країнах (наприклад, у Великобританії, Австралії, Індії) прийнято інше рух транспорту по дорогах -лівосторонній. Це означає, що всі машини в цих країнах рухаються вперед по лівому боці проїзної частини.

В залежності від того, який рух в країні - правосторонній або лівосторонній, - по-різному конструюють і громадський транспорт. У тих країнах, де рух правосторонній, двері в автобусах, трамваях, тролейбусах, маршрутних таксі для входу та виходу пасажирів завжди знаходяться праворуч.

В Україні на дорогах - правосторонній рух.

Джерело: http://ped-kopilka.com.ua/vneklasnaja-rabota/pravila-bezopasnogo-povedenija-na-doroge/doroga-i-e-sostavnye-chasti.htmlДжерело: http://ped-kopilka.com.ua


Категорія: Виховна робота | Додав: chirva_olesya (21.11.2015) W
Переглядів: 263 | Теги: Частини, Складові, дорога, її | Рейтинг: 5.0/1

  • [Коментарi iз соцiальних мереж]
  • [Коментарi за допомогою Порталу]
На пульсі новин!
При використанні авторської картинки цього сайту - активне посилання та розміщення банера -
ОБОВ'ЯЗКОВО!

Початкове навчання
Ми на facebook
Рецепт для мамочек
Реклама
Опитування
Як ви ставитеся до ідеї проведення професійного конкурсу для вчителів з ​​грошовими винагородами?
Всього відповідей: 806

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
Замовити сертифiкат Замовити диплом Правила публікації Частi питання Про Портал Команда Порталу     Всi права захищенi!
    www.nachalka.com.ua © 2008-2012


Хостинг від uCoz

▲ ВГОРУ ▲