Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS
Сторінка 1 з 212»
Модератор форуму: РІТА, petichka, АльонаВалеріївна 
Форум » Для освітян » Юридична консультація » Аттестация педагогов.
Аттестация педагогов.
petichkaДата: Неділя, 27.03.2011, 13:18 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Модераторы
Сообщений: 229
Награды: 2
Статус: Offline
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
наказ № 930 від 06 10 2010
Про затвердження Типового положення про атестацію
педагогічних працівників
Тепер цей наказ регламентує порядок атестації пед.працівнкі та їх кваліфікаційні вимоги. Є на сайті МОН


Петічка
 
petichkaДата: Неділя, 27.03.2011, 13:19 | Сообщение # 2
Генералиссимус
Группа: Модераторы
Сообщений: 229
Награды: 2
Статус: Offline
Питання:
Скажите пожалуйста, как мне быть , когда я пришла на работу у меня не было высшего образования, я училась и одновременно работала,в 2008 году закончила Академию, на какую категорию меня должны аттестовать в этом году?В апреле у меня будет стаж- 3 года. У нас в РНО ,толком объяснить не могут, подскажите, пожалуйста!На какой пункт ориентироваться мне 4.3 или 4.8 .Огромное спасибо!

Ще одне питання:
У меня похожая ситуация. Я пришла работать в школу учителем начальных классов,но имела диплом учителя географии. В 2005 году поступила в университет и в 2007 году получила специальность учитель начальных классов. В 2008 году ушла в декрет и вышла на работу в этом учебном году. Подскажите, на какую категорию меня должны аттестовать? (только специалист или могут и на вторую категорию). Заранее спасибо за ответ.


Петічка
 
Ірина_ВовчукДата: Неділя, 27.03.2011, 13:20 | Сообщение # 3
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 803
Награды: 6
Статус: Offline
4.3. Кваліфікаційна категорія «спеціаліст» присвоюється педагогічним працівникам з повною вищою освітою, які раніше не атестувалися й діяльність яких характеризується: здатністю забезпечувати засвоєння учнями, студентами, курсантами, слухачами, вихованцями (далі – учні) навчальних програм;
знанням основ педагогіки, психології, дитячої та вікової фізіології;
знанням теоретичних основ та сучасних досягнень науки з предмета, який вони викладають;
використанням інформаційно-комунікаційних технологій, цифрових освітніх ресурсів у навчально-виховному процесі;
вмінням вирішувати педагогічні проблеми;
вмінням установлювати контакт з учнями (вихованцями), батьками, колегами по роботі; додержанням педагогічної етики, моралі. Цей пункт є загальним і стосується стандартної ситуації - освіта, стаж, атестація. Також в ньому вказані вимоги до педагога.
4.8. Педагогічні працівники, які не мають повної вищої освіти й працюють на посадах педагогічних працівників, після отримання відповідної повної вищої освіти атестуються на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії» за наявності стажу роботи на педагогічній посаді не менше двох років; «спеціаліст першої категорії» – не менше п’яти років; «спеціаліст вищої категорії» – не менше восьми років. Цей пункт розяснює, як атестуються працівники, які навчання поєднпли з роботою. Схема- стаж, освіта, атестація. яущо ви маєте стаж 3 роки, то атестуєтесь на другу категорію. Орієнтуйтесь на п.4.8.


Ірина Вовчук
 
Ірина_ВовчукДата: Неділя, 27.03.2011, 13:21 | Сообщение # 4
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 803
Награды: 6
Статус: Offline
3.14. На час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (якщо дитина потребує домашнього догляду – до досягнення дитиною шестирічного віку) за педагогічними працівниками зберігаються кваліфікаційні категорії (тарифні розряди), педагогічні звання. Час перебування у таких відпустках не враховується при визначенні строку чергової атестації. Зверніть увагу на цей пункт, якщо ви були у відпустці по догляду за дитиною.

Ірина Вовчук
 
petichkaДата: Неділя, 27.03.2011, 13:22 | Сообщение # 5
Генералиссимус
Группа: Модераторы
Сообщений: 229
Награды: 2
Статус: Offline
Вопрос: Что делать, если вы не согласны с решением атест. комиссии? Имеет ли право администрация приходить на уроки?

Петічка
 
Ірина_ВовчукДата: Неділя, 27.03.2011, 13:22 | Сообщение # 6
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 803
Награды: 6
Статус: Offline
Руководствоваться приказом МОН № 930 от 06.10.2010 г п. 3.3."
3.3. Атестаційна комісія відповідно до затвердженого графіка роботи до 15 березня вивчає педагогічну діяльність осіб, які атестуються, шляхом відвідування уроків, позаурочних заходів, вивчення рівня навчальних досягнень учнів з предмета, ознайомлення з даними про участь педагогічного працівника в роботі методичних об’єднань, фахових конкурсах та інших заходах, пов’язаних з організацією навчально-виховної роботи, тощо. " т.е. на уроки админисрацие приходитьможет по графику. Они смотрят отвечает ли работа учителя квалификациооным требованиям п. 5.3. Педагогічні звання «старший викладач», «старший учитель», «старший вихователь» можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційні категорії «спеціаліст вищої категорії» або «спеціаліст першої категорії» та досягли високого професіоналізму в роботі, систематично використовують передовий педагогічний досвід, беруть активну участь у його поширенні, надають практичну допомогу іншим педагогічним працівникам.

Ірина Вовчук
 
Ірина_ВовчукДата: Неділя, 27.03.2011, 13:37 | Сообщение # 7
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 803
Награды: 6
Статус: Offline
Наказ МОН № 930 від 06.10.10 року “Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників”

Ірина Вовчук
 
Ірина_ВовчукДата: Понеділок, 28.03.2011, 21:04 | Сообщение # 8
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 803
Награды: 6
Статус: Offline
Запитання 1:
Я в цьому навчальному році (2010/2011) у жовтні подала заяву на позачергову атестацію. Остання атестація у мене була минулого року. Так як у грудні 2010 року було прийняте нове Положення про атестацію, в якому позачергова атестація можлива тільки через 3 роки після останньої атестації чи проатестують тепер мене?

Запитання 2:
В новому Положені про атестацію сказано, що вчителі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, повинні проходити атестацію з усіх предметів, які викладає. В іншому випадку вчителю буде оплачуватися згідно його кваліфікаційній категорії тільки з того предмета, з якого він пройшов курси перепідготовки, за усі інші предмети, які він викладає оплата буде здійснюватися за категорією "спеціаліст". Чи поширюється дія цього положення на ІІ півріччя цього навчального року?

Запитання 3:
Чи поширюються положення нового "Типового положення про атестацію" на вчилелів, які написали заяву на атестацію (вересень 2010) до набуття чинності нового типового положення?

Відповідь:
відповіді на усі ці запитання можна знайти у Листі МОН України №1/9-44 від 26.01.11 року "Про застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників"
На численні звернення щодо застосування пункту 3.20. Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 06 жовтня 2010 року №930, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 14 грудня 2010 року за №1255/18550 (далі – Типове положення) роз’яснюємо.
З метою захисту трудових прав вчителів та викладачів, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, передбачено, що вони атестуються лише з того предмета, який викладають за спеціальністю. Необхідною умовою при цьому є обов’язкове підвищення кваліфікації з тих навчальних дисциплін, які вчитель викладає.
Враховуючи, що Типове положення набрало чинності 30 грудня 2010 року, тобто вже після розподілу педагогічного навантаження вчителів у загальноосвітніх навчальних закладах, а також керуючись принципом неприпустимості зворотної дії в часі законів та інших нормативно-правових актів, при оплаті праці вчителів, які викладають два і більше предметів, до кінця поточного навчального року слід застосовувати правила, встановлені пунктом 2.6. Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти від 20.08.93 №310 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міносвіти № 419 від 01.12.98). Тобто у таких випадках необхідно керуватися нормативним документом, який діяв на початку навчального року.
У подальшому органам управління освітою спільно з інститутами післядипломної педагогічної освіти необхідно планувати курси підвищення кваліфікації вчителів, які викладають два і більше навчальних предметів, застосовуючи очно-дистанційні, дистанційні, варіативні та інші форми навчання, які б органічно взаємоузгоджувалися з процедурою атестації педагогічних працівників.

Висновок: до кінця 2010/2011 навчального року триває дія старого Положення про атестацію педпрацівників.


Ірина Вовчук
 
ЛюбочкаДата: Вівторок, 07.06.2011, 20:11 | Сообщение # 9
Генерал-полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 32
Награды: 7
Статус: Offline
Вчитель вищої категорії. Стаж роботи більше 30 років. Є надруковані уроки у науково-методичному журналі "Початкове навчання та виховання". Вчитель бере активну участь у роботі районного методобєднання... Чи може дирекція пропонувати при атестації звання "Методист", чи спочатку присвоюється звання " Старший вчитель"? Чи є потреба вчителю, який друкує свої матеріали у науково-методичному журналі описати ще й досвід своєї роботи та затверджувати його на засіданні комісії при Інституті післядипломної освіти?
 
Ірина_ВовчукДата: П`ятниця, 10.06.2011, 20:47 | Сообщение # 10
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 803
Награды: 6
Статус: Offline
Любочка,
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ про атестацію педагогічних працівників наказ МОН від 06.10.2010 N 930
5.2. Педагогічні звання "викладач-методист", "учитель-методист", "вихователь-методист", "практичний психолог-методист", "педагог-організатор-методист", "керівник гуртка-методист" можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії" (для педагогічного звання "керівник гуртка - методист" - найвищий тарифний розряд та повну вищу освіту), здійснюють науково-методичну і науково-дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами або професійними об'єднаннями викладачів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, закладів післядипломної освіти.

5.3. Педагогічні звання "старший викладач", "старший учитель", "старший вихователь" можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційні категорії "спеціаліст вищої категорії" або "спеціаліст першої категорії" та досягли високого професіоналізму в роботі, систематично використовують передовий педагогічний досвід, беруть активну участь у його поширенні, надають практичну допомогу іншим педагогічним працівникам.

Висновок: звання може бути присвоєно при наявності вищої категорії. до того ж вччитель виконує науков-методичну роботу, науково- дослідницьку діяльність. відстежує її та описує методичний кабінет (див. Положення про методкабінети). Методичні наробки повинні мати опрабацію (знов з методкабінетом) та схвалені ВНЗ.

Відповідно до положення про ЗОШ школа не займається науково-методичною та науково-дослідницькою роботою.


Ірина Вовчук
 
ЛюбочкаДата: П`ятниця, 10.06.2011, 21:39 | Сообщение # 11
Генерал-полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 32
Награды: 7
Статус: Offline
Дуже вдячна за пояснення.
 
ВласючокДата: Неділя, 30.10.2011, 00:47 | Сообщение # 12
Рядовий
Группа: Проверенные
Сообщений: 1
Награды: 4
Статус: Offline
Допоможіть розібратись. У 2007 році (квітень) пройшов курсову перепідготовку. Атестувався. У 2011 році атестувався позачергово.Маю першу кваліфікаційну категорію та звання "Старший вчитель". Дайте відповідь: "Якщо я в 2011- 2012 рр. не пройду курсову перепідготовку, чивтрачу я першу категорію та доплату за неї? Між курсовою перепідготовкою пройде 5 років, але міжатестаційний період 1 рік ? Чи можуть позбавити категорії без рішення атестаційної комісії. Чи можуть, не знімаючи категорії, виплачувати як спеціалісту? Таких випадків крім мого дуже багато. Дуже вдячний за аргументовану відповідь.
 
РогожинськаДата: Субота, 17.11.2012, 11:42 | Сообщение # 13
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 303
Награды: 2
Статус: Offline
http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/31912/
Это свеженький документ
Щодо атестації педагогічних працівниківЛист МОНмолодьспорт № 1/9-779 від 25.10.12 року
"Типовим положенням не передбачено написання педагогічними працівниками, які атестуються, звітів про роботу у міжатестаційний період, оформлення папок з документами про результати своєї роботи, планами уроків, методичними розробками, сценаріями виховних заходів та надання відеозаписів уроків й інших відомостей про роботу."

Щодо атестації педагогічних працівників
Лист МОНмолодьспорт № 1/9-779 від 25.10.12 року
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

№ 1/9-779 від 25 жовтня 2012 року

Щодо атестації педагогічних працівників

До Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України надходять численні звернення педагогічних працівників з приводу вимог атестаційних комісій про надання великої кількості узагальнюючих матеріалів при проходженні атестації.

Повідомляємо, що згідно із пунктом 3.3 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (далі – Типове положення), атестаційна комісія відповідно до затвердженого графіку роботи вивчає педагогічну діяльність осіб, які атестуються, шляхом відвідування уроків, позаурочних заходів, вивчення рівня навчальних досягнень учнів, з предмета, що викладає вчитель, ознайомлення з навчальною документацією щодо виконання педагогічним працівником своїх посадових обов'язків, його участі у роботі методичних об'єднань, фахових конкурсах та інших заходах, пов'язаних з організацією навчально-виховної роботи, тощо.

Типовим положенням не передбачено написання педагогічними працівниками, які атестуються, звітів про роботу у міжатестаційний період, оформлення папок з документами про результати своєї роботи, планами уроків, методичними розробками, сценаріями виховних заходів та надання відеозаписів уроків й інших відомостей про роботу.

Водночас слід зауважити, що педагогічні працівники, які претендують на присвоєння педагогічних звань "викладач-методист", "учитель-методист", "вихователь-методист", "практичний психолог-методист", "педагог-організатор-методист", "керівник гуртка-методист" повинні мати власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами.

Покладення на педагогічних працівників обов’язків з підготовки зайвих звітів та штучне збільшення паперообігу лише створюють видимість роботи атестаційних комісій і, як правило, приховують неналежну організацію роботи з вивчення професійної діяльності осіб, які атестуються та відсутність дієвого контролю за організацією навчально-виховного процесу.

Наголошуємо, що вимоги голів та членів атестаційних комісій про надання педагогічними працівниками, які атестуються, будь-яких звітів про роботу, є порушенням норм Типового положення. Підготовка та оформлення великої кількості матеріалів призводить до перенавантаження педагогічних працівників, відволікає їх від виконання своїх безпосередніх обов’язків та негативно позначається на якості роботи.

Доручаємо довести зміст цього листа до відома місцевих органів управління освітою, працівників методичних служб, керівників навчальних закладів, педагогічних працівників та вжити заходів, спрямованих на запобігання незаконним вимогам атестаційних комісій.

Заступник Міністра Б.М. Жебровський
 
yuliyagrigorenkoДата: П`ятниця, 22.03.2013, 16:04 | Сообщение # 14
Рядовий
Группа: Пользователи
Сообщений: 2
Награды: 0
Статус: Offline
Добрий день! Допоможіть,будь ласка. Працюю вчителем англійської мови у початковій школі 9 років, спеціаліст. Закінчила педучилище за спеціальністю "вчитель англійської мови в початкових класах" та університет за спеціальністю "початкове навчання". Чи маю я право атестуватись на підвищення категорії, якщо у трудовій книжці написано, що прийнята на роботу вчителем іноземної мови??? Дякую за відповідь.
 
РІТАДата: Четвер, 28.03.2013, 12:48 | Сообщение # 15
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1764
Награды: 16
Статус: Offline
Шановна колего, згідно Положення про атестацію перпрацівників п. 4.1., Ви маєте право на підвищення категорії як вчитель початкових класів. Приймаючи Вас на роботу, у трудовій книзі повинно було бути зазначено, що Ви приймаєтесь на роботу вчителем початкових класів. Це помилка кадровика відділу освіти. Зверніться у відділ освіти до методиста, що відпоавідає за атестацію, попередньо перечитавши п. 4.1. Положення.
Удачі Вам!
 
Форум » Для освітян » Юридична консультація » Аттестация педагогов.
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

Замовити сертифiкат Замовити диплом Правила публікації Частi питання Про Портал Команда Порталу     Всi права захищенi!
    www.nachalka.com.ua © 2008-2012


Хостинг від uCoz

▲ ВГОРУ ▲