Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: РІТА, petichka, АльонаВалеріївна 
Форум » Для освітян » Юридична консультація » Звільнення. Скорочення. Який порядок?
Звільнення. Скорочення. Який порядок?
petichkaДата: Неділя, 27.03.2011, 13:10 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Модераторы
Сообщений: 229
Награды: 2
Статус: Offline
Какой порядок у сокращения штатов и связанного с ним увольнения?

Петічка
 
Ірина_ВовчукДата: Неділя, 27.03.2011, 13:10 | Сообщение # 2
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 803
Награды: 6
Статус: Offline
Ст. 32 КЗоТ предусматривает, что в случае реорганизации или закрытия предприятия, учреждения изменяются условия работы или не может быть сохранена должность, работодатель обязан предупредить работника не менее чем за 2 месяца до увольнения. Закрытие школы может быть причиной увольнения. Поэтому, если вас уже предупредили о возможном увольнении требуйте, что бы начались переговоры с профсоюзом. На этих переговорах необходимо выяснить есть ли вакансии в др. школах, есть ли должности на которых работают совместители и проч. Все это шансы для вашего трудоустройства.

Ірина Вовчук
 
Ірина_ВовчукДата: Неділя, 27.03.2011, 13:58 | Сообщение # 3
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 803
Награды: 6
Статус: Offline
Питання:
Попереджує директор (неофіційно) про скорочення двох вчителів 1 категорії , оскільки 2 особи виходять із відпустки по догляду за дітьми до 3 років, а класів додатково не набралось. В цей час на кафедрі працює 4 пенсіонера і 2 "старших" вчителя без вищої освіти.
Наскільки справедливе це рішення? Чому не скорочують пенсіонерів? Що перш за все береться до уваги, якщо осіб з 1 категорією на кафедрі 4 (вік до 40 років, вища освіта, мають неповнолітніх дітей)?


Ірина Вовчук
 
Ірина_ВовчукДата: Неділя, 27.03.2011, 13:59 | Сообщение # 4
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 803
Награды: 6
Статус: Offline
Відповідь:
Незрозуміло посади жінок що виходять з відпусток по догляду за дитиною були вакантними чи саме про працівника що працює на цій посаді ведеться мова? Якщо ви працюєте на так званій "дикретній посаді" то після виходу основного працівника вас звільнять.

В іншому випадку...
Законодавством передбачено право роботодавця здійснювати реорганізацію підприємства, установи, організації, вносити зміни до штатного розпису. В даному випадку, вірогідніше всього, мова ведеться про скорочення штатної чисельності. Тоді роботодавець (директор, чи кадровик) в обов'язковому порядку повинен офіційно повідомити за 2 місяці (не менше) працівника (законодавчо не встановлено, але бажано письмово) що саме його посада скорочується у штатному розписі. Щодо скорочення якоїсь конкретної посади, то вибір за роботодавцем.
Якщо скорочується 2 посади вчителів 1 категорії, до кола працівників на скорочення підпадають всі хто займають таку ж посаду і виконують таку ж роботу (якщо в організації на посадах вчителів 1 категорії працює 10 осіб всі вони під питанням). При аналізі у першу чергу перевага на залишення на роботі надається особам, які мають більш високу кваліфікацію. При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:
1) сімейним - при наявності двох і більше утриманців;
2) особам, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;
3) працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації;
4) працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних учбових закладах без відриву від виробництва;
5) учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
6) авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій;
7) працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в установі, організації трудове каліцтво або професійне захворювання;
8) особам з числа депортованих з України, протягом п'яти років з часу повернення на постійне місце проживання до України;
9) працівникам з числа колишніх військовослужбовців строкової служби та осіб, які проходили альтернативну (невійськову) службу, - протягом двох років з дня звільнення їх зі служби.
Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України.
При аналізі також враховується наявність дисциплінарних стягнень.
Законодавчо, пенсіонери користуються тими самими правами як і всі інші працівники.


Ірина Вовчук
 
Ірина_ВовчукДата: Неділя, 27.03.2011, 14:03 | Сообщение # 5
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 803
Награды: 6
Статус: Offline
Питання:
Я з колегою в однакових умовах ( вік, дитина 1, 1категорія). Але я розлучена і на рік більше в школі, а в неї на 1 рік більше стажу. Директор вбачає в цьому її перевагу і попереджає про скорочення мене. Як діяти???

Відповідь:

Не знаючи нюансів вашого колективу неможливо сказати чітко чи прав керівник.
У першу чергу перевага на залишення на роботі надається особам, які мають більш високу кваліфікацію. З цьогу боку більший стаж може бути аргументом більш високої кваліфікації.
При вирішенні подібного роду ситуацій аргументації можуть бути різні, тут іде повний аналіз роботи колективу, наявності дисциплінарних стягнень, результатів атестацій та оцінок, освіти працівників та підвищення ними кваліфікації, заохочень, сімейного стану, стажу і т.п.
Водночас слід відмітити, роботодавець (директор, чи кадровик) в обов'язковому порядку повинен офіційно повідомити за 2 місяці (не менше) про скорочення посади і попереджаються про скорочення всі хто займають таку ж посаду і виконують таку ж роботу. А от пропонуються нові посади працівникам виходячі з аналізу (так якщо в штаті 3 посади вчителів І категорії, а в результаті скорочення залишиться 2 посади , то попереджаються про скорочення всі 3 вчителів які працюють на цих посадах, але 2 одночасно пропонуються посади вчителів І категорії, які залишаються в штатному розкладі.
Також слід відмітити на обов'язок роботодавця в разі наявності у школі вакансії запропонувати особі що скорочується (за умови відповідності її кваліфікаційним вимогам по посаді) зайняти цю посаду.


Ірина Вовчук
 
Ірина_ВовчукДата: Неділя, 27.03.2011, 15:16 | Сообщение # 6
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 803
Награды: 6
Статус: Offline
Питання:
Як грамотно розірвати трудовий договір за власною ініціативою працюючих?

Відповідь:
Відповідно до ст. 38 КЗпП України, за власною ініціативою (за власним бажанням) розірвати трудовий договір (звільнитися з роботи) може будь-який працівник, з котрим укладено трудову угоду на невизначений строк, незалежно від посади, яку він обіймає.Єдиною обов'язковою умовою для працівників у разі розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, є письмове попередження про це власника або вповноваженого ним органу за два тижні (у разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, трудовий договір має бути розірвано у строк, про який просить працівник).До закінчення строку попередження про звільнення працівник має можливість відкликати подану письмову заяву. У такому разі працівника не звільняють, якщо тільки на його місце не запрошено іншого, якому, відповідно до законодавства, не може бути відмовлено в укладанні трудового договору.У разі, коли між працівником і власником досягнуто домовленості про припинення трудового договору за п. 1 ст. 36 КЗпП України (угода сторін), трудовий договір припиняється у строк, визначений сторонами. Така домовленість може бути анульована лише за взаємної згоди на це власника та працівника. Відкликання в такому разі працівником заяви про звільнення за відсутності на це згоди власника правового значення не має.


Ірина Вовчук
 
Ірина_ВовчукДата: Неділя, 27.03.2011, 15:17 | Сообщение # 7
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 803
Награды: 6
Статус: Offline
Питання:
Який порядок звільнення шляхом переведення до іншого закладу, установи?

Відповідь:
Переведення працівника за його згодою на інше підприємство, в установу, організацію є підставою для розірвання трудового договору за попереднім місцем роботи. Для переведення працівника в цьому випадку, крім його власної, необхідна також згода обох керівників.Зазначене стосується й переведення вчителя на роботу з одного загальноосвітнього навчального закладу до іншого. Підставою для розірвання трудового договору у зв'язку з переведенням має бути лист-запит за підписом директора школи (з попереднього місця роботи). Згода вчителя на переведення має бути викладена в заяві з проханням про звільнення у зв'язку з переведенням. Припинення трудового договору в цьому випадку проводиться за п. 5 ст. 36 КЗпП України.Згідно зі ст. 24 КЗпП України, особі, запрошеній на роботу шляхом переведення за погодженням між керівниками, не може бути відмовлено в укладанні трудового договору.Випробувальний строк для цієї категорії працівників при укладанні трудового договору не встановлюється (ст. 26 КЗпП України).Причому слід мати на увазі, що згідно з п. 2 ст. 26 Закону України "Про загальну середню освіту", звільнення з посади (як і призначення на посаду) педагогічних працівників державного та комунального загальноосвітнього навчального закладу здійснюється відповідним органом управління освіти за поданням керівника загальноосвітнього навчального закладу.


Ірина Вовчук
 
Ірина_ВовчукДата: Понеділок, 28.03.2011, 20:38 | Сообщение # 8
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 803
Награды: 6
Статус: Offline
Питання:

Я працюю директором школи з 2001 р. Останній рік перетворився і для мене, і для педагогічного колектива на суцільні сварки. Одна з моїх підлеглих пише скарги, що не відповідають дійсності, займається помстою, приносячи в життя школи та пед. колектива сварки та галас, все це відбувається на очах у дітей.Батьки останнім часом питають в мене: "Як може така людина працювати вчителем?", проте жодної письмової скарги від батьків не поступало. На двох засіданнях трудового колективу їй були винесені попередження про несумісність її поведінки як вчителя. Керівники райво теж пропонують її звільнити. Хто займається звільненням працівників: директор чи райво? Чи можливе звільнення працівника на основі попереджень, які їй були зроблені, або тому, що вона не має вищої педагогічної освіти? Які взагалі підстави можуть бути для звільнення вчителя?


Ірина Вовчук
 
Ірина_ВовчукДата: Понеділок, 28.03.2011, 20:39 | Сообщение # 9
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 803
Награды: 6
Статус: Offline
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ч.1 ст.26 ЗУ "Про середню загальну освіту", трудові відносини в системі загальної середньої освіти регулюються законодавством України про працю, Законом України “Про освіту” (1060-12), цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Отож, звертаємося до КЗпП, де у ст.40 визначені підстави для звільнення
Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках:
1) змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників;
2) виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають продовженню даної роботи, а так само в разі скасування допуску до державної таємниці, якщо виконання покладених на нього обов’язків вимагає доступу до державної таємниці;
3) систематичного невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення;
4) прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин;
5) нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
6) поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу;
7) появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
8) вчинення за місцем роботи розкрадання (в тому числі дрібного) майна власника, встановленого вироком суду, що набрав законної сили, чи постановою органу, до компетенції якого входить накладення адміністративного стягнення або застосування заходів громадського впливу.

Крім того, відповідно до п.3 ст.40-1 передбачена додаткова підстава, вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи.

Оце і є підстави для звільнення.
Саме звільнення проводиться відповідно до ч.2 ст.46 ЗУ "Про загальну середню освіту", здійснюється відповідним органом управління освітою за поданням керівника загальноосвітнього навчального закладу.

Щодо поперджень, то вони мають значення для звільнення за п.3 ст.40 КЗпП


Ірина Вовчук
 
galina2186Дата: Субота, 28.01.2012, 16:05 | Сообщение # 10
Рядовий
Группа: Проверенные
Сообщений: 1
Награды: 0
Статус: Offline
Доброго дня. В мене питання:
1.В сільській школі необхідно 5 учнів,щоб відкрити клас. Якщо в процесі навчання вибуває 1(2)учні,то правильно створити клас-комплект,чи учні в неповному класі повинні навчатись на індивідуальній формі навчання.(по 8 годин на кожного учня)?

2.Які неповні класи початкової школи на селі можна комплектувати(4 і 2)?Як нараховується зарплата вчителеві за роботу в класі-комплекті?(Яке має бути навантаження?як звичайно – 18 годин,чи більше?)

3.Якщо при створенні класу-комплекту в сільській школі адміністрація вибирає одного вчителя з двох,другого вона може скоротити чи зобов´язана надати 9 –(18)любих годин?

4.Якщо скорочений вчитель початкових класів (,,А") має по диплому ще одну спеціальність(зар.літ),але ця посада звісно зайнята(вчитель,,В"),чи може цей вчитель(,,А") претендувати на подальшу роботу вчителя зар.літ.,а на скорочення піде вчитель(,,В") ,який нещодавно прийшов у школу?
 
АльонаВалеріївнаДата: Понеділок, 13.02.2012, 12:00 | Сообщение # 11
Рядовий
Группа: Друзья
Сообщений: 2
Награды: 0
Статус: Offline
galina2186,
1. В такому випадку учні в неповному складі повинні навчатися на індивідуальній формі навчання ( по 5 годин на кожного учня)
2.Ніякі класи не комплектуються, оскільки 5 дітей це є клас, а менше - це індивідуальна форма навчання. На рахунок заробітної плати звертайтеся до бухгалтерії районного управління освіти.
3. Дивіться відповідь на попередні питання.
4. Не має права претендувати. Це питання є суто виробничим і має вирішуватися з директором навчального закладу.Якщо він буде вважати за потрібне скорочення нового вчителя зар.літ і заміну його на скороченого педагога, то це, відповідно до освітнього рівня - можливо.
 
Форум » Для освітян » Юридична консультація » Звільнення. Скорочення. Який порядок?
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Замовити сертифiкат Замовити диплом Правила публікації Частi питання Про Портал Команда Порталу     Всi права захищенi!
    www.nachalka.com.ua © 2008-2012


Хостинг від uCoz

▲ ВГОРУ ▲