Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: РІТА, petichka, АльонаВалеріївна 
Форум » Для освітян » Юридична консультація » Контроль та перевірки адміністрацією
Контроль та перевірки адміністрацією
Методист13Дата: П`ятниця, 08.04.2011, 16:19 | Сообщение # 1
Рядовий
Группа: Пользователи
Сообщений: 1
Награды: 0
Статус: Offline
Добрий день. У мене таке питання: Чи має право адміністрація школи перевіряти щоденники учнів у 2-му класі? Що після цього видається по школі( наказ чи довідка)?
 
petichkaДата: Неділя, 10.04.2011, 21:06 | Сообщение # 2
Генералиссимус
Группа: Модераторы
Сообщений: 229
Награды: 2
Статус: Offline
Адміністративний плановий контроль, згідно з планом, здійснюють директор, його заступники, керівники кафедр. У разі виникнення непередбачених проблем директор школи, його заступники вдаються до адміністративного регулюючого (позапланового) контролю.
Найпоширенішими у процесі внутрішкільного контролю є такі методи: спостереження — відвідування уроків, позакласних заходів з наступним обговоренням; вивчення шкільної документації, класних журналалів, учнівських щоденників, планів уроків, особових справ учнів; опитування (усне проводять під час невимушеної або цілеспрямованої бесіди за спеціально підготовленою програмою; письмове, вдаючись до контрольних робіт, анкетування з обмеженою кількістю варіантів відповідей; тестування — метод психологічної діагностики; ретроспективний розбір — оцінювання діяльності школи випускниками минулих років, викладачами вищих навчальних закладів на основі аналізу вступних іспитів вихідцями зі школи; хронометрування — вивчення режиму роботи школи, раціонального використання часу в процесі уроку, виховного заходу, з'ясування причин перевантаження вчителів і учнів, визначення обсягу домашніх завдань тощо.

За критерієм послідовності внутрішкільний контроль може бути поточним, попереднім, проміжним, підсумковим, а також епізодичним і періодичним.

Планування навчально-виховної роботи є однією з важливих умов її успішності, оскільки забезпечує цілеспрямовану діяльність (раціональне використання можливостей і резервів) усіх підрозділів.
Воно має бути підпорядковане принципам науковості, передбачаючи систему науково обґрунтованих завдань, змісту, методів, форм і засобів; реальності та оптимальності передбачуваних заходів, виконання яких забезпечувало б рівномірний ритм роботи школи; соціальної детермінації, формуючи в учнів необхідні суспільству моральні, правові та інші якості.

Серед інших вимог до планування — чіткість, зрозумілість, педагогічна доцільність, єдине спрямування, організаційна, концептуальна єдність заходів у досягненні сформульованих цілей.

За формою планування буває текстовим, графічним, змішаним (текстовим і графічним). Але завжди йому повинна бути властива календарність (розподіленість загальношкільних заходів на чверті, місяці, тижні).

За терміном передбачення і реалізації дій планування діяльності школи поділяють на перспективне, річне й поточне.

Відповідь: так, має право. Але, організація перевірки будь-якого з аспектів навчального процесу передбачає визначення мети, складання плану перевірки, вибір форм і методів контролю, констатування, об'єктивну оцінку стану справ, висновків, пропозицій щодо вдосконалення навчально-виховного процесу або усунення недоліків, контроль за виконанням пропозицій.

Внутрішкільний контроль повинен мати індивідуальний характер, що потребує здійснення контролю за роботою кожного члена колективу. Він має бути систематичним, раціональним, всебічним. Важливо забезпечити єдність вимог і об'єктивність, що унеможливлює суб'єктивні оціночні судження і висновки, а також диференційований підхід, який враховує специфічні особливості та індивідуальні якості контрольованих.

Відповідно, термін і дата перевірок повинні бути узгоджені з директором школи у док-ті "Організація внутрішкільного контролю
заступник директора"

Приклад такого документу ми прикріплюємо:

Прикрепления: 2400398.doc(130Kb)


Петічка
 
PetrivnaДата: Субота, 11.02.2012, 09:43 | Сообщение # 3
Рядовий
Группа: Проверенные
Сообщений: 1
Награды: 0
Статус: Offline
Добрий день. У мене таке запитання. Чи має право директор школи без попередженя відвідати урок. За який час до відвідуваного уроку учитель про це повинен знати? Чи повинен в учительській бути графік відвідування уроків в початкових класах?
 
АльонаВалеріївнаДата: Понеділок, 13.02.2012, 11:48 | Сообщение # 4
Рядовий
Группа: Друзья
Сообщений: 2
Награды: 0
Статус: Offline
Petrivna, Відповідно до своїх повноважень, директор не зобов'язаний повідомляти вчителя коли, в який час і який саме урок він збирається відвідати. Відповідно до наказу Міністерства освіти №930 від 06.10.2010 (зміни №1493 від 20.12.2011.) "Про проведення атестації педагогічних працівників" під час атестації вчителя повинен бути складений графік проведення атестації, в якому міститься пункт відвідування уроків членами атестаційної комісії, з яким повинні ознайомити особу, яка атестується.
 
Форум » Для освітян » Юридична консультація » Контроль та перевірки адміністрацією
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Замовити сертифiкат Замовити диплом Правила публікації Частi питання Про Портал Команда Порталу     Всi права захищенi!
    www.nachalka.com.ua © 2008-2012


Хостинг від uCoz

▲ ВГОРУ ▲