Що ви думаєте про самоаналізі уроків і заходів? - Форум - Всеукраїнський Портал "Початкове навчання"

Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Lenchik, petichka, Вікторія13, РІТА 
Форум » Для освітян » Учительська » Що ви думаєте про самоаналізі уроків і заходів?
Що ви думаєте про самоаналізі уроків і заходів?
petichkaДата: Середа, 07.04.2010, 14:15 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Награды: 2
Статус: Offline
Шановні колеги! Я часто стикаюся з тим, що вимоги зробити самоаналіз уроку або заходу викликають у педагогів негативну реакцію. Багато хто просто перераховують етапи роботи або розповідають її хід. Але це ж не самоаналіз! Розумію, що зробити його правильно важко, але ж треба!

Петічка

LenchikДата: Середа, 07.04.2010, 14:25 | Сообщение # 2
Генерал-лейтенант
Юліє Олександрівно, вчителю потрібно елементарно допомогти. Є багато матеріалів з аналізу та самоаналізу, просто дати алгоритм, щоб простіше їм було, а потім буде вже придбаватися досвід самоаналізу. Самоаналіз для вчителя це навіть деяка самозахист, де він прояснює свою позицію і ідею уроку, відстоює свою авторську позицію.
Мені здається, що дати самоаналіз уроку набагато складніше, ніж сам урок, тим більше, що практично кожен вчитель, що дивиться твій урок, має свою думку, часто дуже категоричне. Думаю, рішення проблеми полягає у виробленні оптимальної, максимально об'єктивної схеми самоаналізу.

petichkaДата: Середа, 07.04.2010, 14:32 | Сообщение # 3
Генералиссимус
Олено Володимирівно, повністю згодна з Вами! Причому педагоги вільні виробити різні схеми аналізу та самоаналізу, під різні завдання педагога, для різних уроків. Наприклад, на одному педагог хоче розібратися, чи виходить у нього задавати проблемні питання - спостерігає і аналізує себе сам, а краще - за допомогою колег - під цю конкретну задачу. На іншому - хоче розібратися, які ж способи заохочення хлопців він використовує - і теж сам або з колегами дивиться на ці дії. Неможливо якісно побачити одразу все! Але ось що мені здається обов'язковим у будь-якій схемі (само) аналізу - це результат уроку або заходу.
Звичайно, самоаналіз уроку для кожного педагога необхідний. Але справа в тому, що не кожен педагог хоче ним займатися. Я знаю достатню кількість вчителів, які взагалі не думають ні про який аналізі. У них завжди уроки проходять як разові, діють за методичці і все. Їм не цікаво, чому діти не зрозуміли той або інший розділ, що було не так. На всі дитячі питання відповідь одна: "Треба було слухати, я сто разів повторювати не збираюся". Як примусити таких вчителів проводити самоаналіз і витікаючу з його результатів роботу? Адже серед них є молоді і досить здатні люди!

Петічка

Ірина_ВовчукДата: Середа, 07.04.2010, 15:29 | Сообщение # 4
Admin
Награды: 6
Допомогти педагогу може пропозиція розповісти, що в нього вийшло на сьогоднішньому уроці і за рахунок чого (які дії самого педагога забезпечили те, що вийшло. Думаю, що вчителю треба допомогти "зібрати" результати уроку, доповнюючи їх своїми спостереженнями. Я помітила, що педагоги скоріше будуть докоряти собі, вибачатися, шукати пояснення-виправдання. І дати можливість їм говорити про свої досягнення на уроці - вже половина справи. Друга половина - поцікавитися, що для вчителя стало новим, цікавим, несподіваним? І як він з цим справився, забезпечив , врахував. Така розмова буває дуже корисна педагогам і вони в ньому беруть активну участь. На мій погляд, треба допомагати освоювати аналіз пед.деятельності, в цьому зацікавлений як окремий педагог, так і педагогічний колектив, і керівники. Аналіз завжди САМО, хто крім самого тебе бачить, чує, відчуває, розуміє, прогнозує?

Ірина Вовчук

Форум » Для освітян » Учительська » Що ви думаєте про самоаналізі уроків і заходів?
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Замовити сертифiкат Замовити диплом Правила публікації Частi питання Про Портал Команда Порталу     Всi права захищенi!
    www.nachalka.com.ua © 2008-2012

Хостинг від uCoz

▲ ВГОРУ ▲